Největší je nejlepší pro společnost Wiropa

09 / 12 / 2014

Srdcem kapacit společnosti Wiropa je jeden z největších tandemových ohraňovacích lisů, který byl kdy LVD postaven. Tento stroj sestává ze dvou identických ohraňovacích lisů LVD PPEB - H, 10,2 m, každý vybavený lisovací silou 1.250 tun, které mohou buď pracovat jako samostatné stroje nebo mohou být spojeny a vytvořit jediný ohraňovací lis délky 20,4 m s lisovací sílou 2.500 tun s jedním řízením.

Výsledkem je, že firma Wiropa dosáhla flexibility pro tváření velmi širokého spektra součástí, od malých dílů až po velice dlouhé díly 30 mm tlusté.

Pan Roterring říká: „Ptali jsme se sami sebe, co jsou nejdůležitější věci pro naše zákazníky - velikost, samozřejmě, flexibilita, rychlost dodání a rozmanitost toho, co jsme schopni vyrobit na našich lisech. Takže od začátku jsme specifikovali lisy tak, abychom na nich mohli vyrobit co nejvíce dílů - chtěli jsme velmi vysoký stupeň všestrannosti.

Pan Roterring říká: „Chtěli jsme nejnovější stroj, který je vybaven nejmodernější technologií, a myslíme si, že v tomto ohledu má společnost LVD náskok před ostatními. Než jsme začali s nimi rozhovory o těchto strojích, neznali jsme dobře společnost LVD, ale byli jsme velmi brzy přesvědčeni jejich technologií - systémem kontroly průhybu, systémem měření úhlu, softwarem, řízením - kompletním balíkem."

Ohraňovací lisy jsou vybaveny vyspělým systémem pro měření úhlů EasyForm společnosti LVD, který zajišťuje dosažení správného úhlu ohybu. i když existují rozdíly v tloušťce a pevnosti, a offline programovacím softwarem CADMAN B.

Tandemový lis je také vybaven nejnovějším systémem programovatelné kontroly průhybu společnosti LVD, který funguje po celé délce 20 m, jestliže jsou stroje spojeny.
Jedná se o systém s dvojitým klínem, který může měnit stupeň průhybu v délce lože za účelem kompenzace zatížení mimo střed, což je obzvláště důležité při tváření silných a vysoce-pevných prvků, jako u firmy Wiropa.

Vrcholem bylo, když firma Wiropa lisovala 2,4 m dlouhý díl z materiálu Hardox 500. Vyžadovaná lisovací síla se pohybovala v blízkosti maxima lisu, a přesto bylo docíleno konzistentní přesnosti ohybu 0,2 stupně v rámci tří komponent.